Appointed Positions

CUSC Judiciary Committee

The CUSC Judiciary Committee has jurisdictions over all appropriate matters concerning, but not limited to, campus organizations, election disputes, and CUSC governmental affairs.

The CUSC Judiciary Committee is now open for the 2020-2021 Academic Year. 
Please email CUSCJudiciary@clarku.edu for any questions or concerns.

Membership

Cara FergusonChief Justice - Term expires May 2021

Henry Severance - Term expires May 2021

Faridat Dangbe - Term expires May 2021

Rachel Goldman - Term expires May 2021
Latoya Brown
- Term expires May 2022

Zoe Ellingwood - Term expires May 2023
Bianca Binns - Term expires May 2024
Ben Jacobson
- Term expires May 2024

Contact Us

For matters related to Student/Organizational disputes, Starting a New Club, Updating Club Charters or other Constitutional inquiries, please contact the committee at CUSCJudiciary@clarku.edu.

Quick Links

Standing Committees

Find Your Rep

About Us

Connect